Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymano w miniony weekend

1 sierpnia 2016

Podczas minionego weekendu przemyscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę około godz. 2 w nocy policjanci z Żurawicy interweniowali w stosunku do kierowcy bmw, który kierował nie posiadając do tego uprawnień. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało u 32-letniego mieszkańca gm. Żurawica ponad 1,8 promila.

Kilka godzin później, w Dubiecku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego mieszkańca Dynowa, kierującego samochodem marki volkswagen transporter. Mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę, tuż przed godz. 3, również w Dubiecku funkcjonariusze skontrolowali 26-letniego mieszkańca Bachórza, kierującego osobowym forem focus. Jak się okazało, mężczyzna postanowił kierować samochodem mimo, że wcześniej pił alkohol. Jego badanie wykazało ponad 1,5 promila.

Około godz. 10.30, w Przemyślu funkcjonariusze ruchu drogowego u kierującego osobowym oplem, 66-letniego mężczyzny stwierdzili 1,27 promila. Mieszkańcowi naszego miasta zatrzymano prawo jazdy.

W niedzielę około godz. 15:30 w Przemyślu na ul. Zielińskiego kierującego osobowym volkswagenem polo zatrzymał inny kierowca, który miał podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Kierujący volkswagenem wsiadł do swojego samochodu, który zaparkował na jednym z parkingów sklepowych i kiedy ruszył, najpierw zderzył się z zaparkowanym prawidłowo na chodniku samochodem marki peugeot, następnie uderzył w opla corsę i się zatrzymał. W tym momencie zgłaszający podbiegł do kierującego i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. Wyczuł od niego alkohol i wezwał policję. Badanie alkomatem wykazało, że 40-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna stracił prawo jazdy, odpowie także za inne wykroczenia.