Oczekiwany przez przemyślan przystanek koło Cmentarza Zasańskiego powstanie, ale… tylko na święta

21 lutego 2017

Starsi mieszkańcy naszego miasta widzą potrzebę umiejscowienia przy Cmentarzu Zasańskim przystanku autobusowego. On jednak docelowo tam nie powstanie, ale w okolicach świąt planowane są tą trasą kursy linii miejskich.

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o interpelacji radnego Macieja Kamińskiego dotyczącej usytuowania bezpośrednio przy Cmentarzu Zasańskim przystanku autobusowego. Byłby on dużym ułatwieniem szczególnie dla osób starszych, które korzystając z miejskiej komunikacji udając się na cmentarz  wysiadają na przystanku zlokalizowanym na wzniesieniu, przy ulicy Sikorskiego. Niejednokrotnie pokonanie takiej „górki” jest dla nich uciążliwe.

Moje kilkumiesięczne działania, w tym interpelacje spowodowały, że w tym roku planowane jest uruchomione kursów autobusów w okolicach świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia i Wszystkich Świętych, które będą się zatrzymywać bezpośrednio przy cmentarzu. Zwróciłem się także o stałe monitorowanie potrzeb osób kursujących autobusami i rozważenie w przyszłości postawienia tam na stałe przystanku i uruchomienie co najmniej jednej linii z kilkoma kursami codziennie – mówi radny Maciej Kamiński.

Zostanie rozważona zmiana dotychczasowej trasy przejazdu linii specjalnych „A” i „B” uruchamianych dotychczas w dniu 1 listopada – z uwzględnieniem tymczasowego przystanku przy ul.Bolesława Śmiałego oraz rozważone będzie realizowanie wybranych kursów powyższych linii w okolicach Świąt Wielkanocnych oraz Świąt Bożego Narodzenia – w odpowiedzi na interpelację radnego pisze zastępca prezydenta miasta Przemyśla Grzegorz Hayder.

Anna Fortuna