Obchody Święta Wojska Polskiego na przemyskim Rynku [Galeria zdjęć]

16 sierpnia 2017

W dniu 15 sierpnia Wojsko Polskie obchodziło swoje święto. Uroczystości z tej okazji odbyły się dzień wcześniej na przemyskim Rynku.

Poniedziałkowe uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego rozpoczęła msza św. w przemyskiej Archikatedrze. Po nabożeństwie na Rynku odbył się uroczysty Apel z udziałem żołnierzy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla i 1. Batalionu Czołgów z Żurawicy, podczas którego wręczono awanse, odznaczenia i podziękowania.

Za służbę podziękował żołnierzom prezydent miasta Przemyśla Robert Choma, misja powierzona Wojsku Polskiemu nie należy do łatwych, w czasach obecnych każdy dzień niesie ze sobą liczne zagrożenia, stawianie im czoła wymaga wielkiej odwagi. Doceniam trud i ofiarę, jaką ponosi polski żołnierz, nieustannie stojąc na straży wolności i niepodległości naszego kraju. Jego waleczność i oddanie wyższym wartościom zdobyło wielkie uznanie pośród narodów całego świata. Z okazji Święta Wojska Polskiego pragnę życzyć żołnierzom, dowództwu oraz wszystkim cywilnym pracownikom Sił Zbrojnych RP dużo satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Niech pełniona służba stanie się dla Państwa źródłem sukcesów zarówno zawodowych, jak i prywatnych, zaś postawa na co dzień stanowi wzór godny naśladowania.

Dowodzenie armią to kwestia inteligencji, wiarygodności, odwagi, sprawiedliwości i autorytetu. Dowódca o takich przymiotach doskonale wie, że są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać. Jeszcze do niedawna polska armia miała wielu takich dowódców. I trzeba wierzyć, a ja wierzę, że tacy nadal w niej są. Bo tylko taki dowódca może porwać za sobą podkomendnych. Tylko taki dowódca nie wyśle swoich żołnierzy do boju okrzykiem naprzód. On wyda komendę za mną i pierwszy ruszy do walki. Życzę Państwu właśnie i tylko takich dowódców. Służąc pod ich rozkazami odniesiecie zwycięstwo nie ponosząc ofiary zdrowia, krwi i życia. Czego z całego serca życzę wszystkim Państwu i wszystkim polskim żołnierzom – powiedział podczas wystąpienia poseł na Sejm RP Marek Rząsa.

Anna Fortuna

no images were found