Nowy sposób na kupowanie biletów przez komórkę w Przemyślu

12 kwietnia 2016

W Przemyślu można już kupować bilety komunikacji miejskiej przy użyciu SkyCash – uniwersalnego systemu płatności przez komórkę. Rozwiązanie jest darmowe i daje dostęp do całego szeregu dodatkowych usług, jak przelewy na numer telefonu, doładowania GSM czy kupowanie biletów na pociągi Przewozów Regionalnych i PKP Intercity.

Osoby korzystające ze SkyCash mogą dokonywać zakupu w każdym miejscu, bez odliczania drobnych czy szukania otwartego punktu sprzedaży. Darmowa aplikacja pozwala ponadto kupić w ramach jednej transakcji nawet kilkanaście biletów i okazywać je do kontroli w trybie offline, bez potrzeby łączenia się z Internetem. Pasażerowie nie muszą też pamiętać o regularnym zasilaniu konta. Do SkyCash można w każdej chwili podłączyć kartę MasterCard lub Visa, dzięki czemu płatności będą realizowane bezpośrednio z konta bankowego. W aplikacji dostępne są różnego rodzaju bilety jednorazowe (normalne, ulgowe oraz ulgowe komunalne). Po pobraniu SkyCash i zarejestrowaniu się w systemie pierwszy bilet w cenie do 4 zł można skasować za darmo.

Korzystanie ze SkyCash jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie, otworzyć zakładkę „Komunikacja miejska” i z listy miast wybrać Przemyśl. Aplikacja zapamięta wybór i podczas kolejnych zakupów można będzie pominąć ten krok. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów i wpisuje numer linii autobusu. Ostatnim krokiem jest dokonanie płatności kartą lub środkami, którymi wcześniej zostało zasilone konto SkyCash. Wszystkie bilety są automatycznie zapisywane w pamięci aplikacji. Podczas kontroli wystarczy otworzyć zakładkę „Bilety do kontroli”, wybrać zakupiony bilet i okazać go kontrolerowi.

Poza biletami komunikacji miejskiej SkyCash daje dostęp do wielu innych, ułatwiających codzienne życie usług, jak np. realizowanie natychmiastowych przelewów na numer telefonu, zasilanie telefonów na kartę, wypłacanie gotówki z bankomatów czy opłacanie domowych rachunków. Aplikacja pozwala też kupować komórką bilety na przejazdy pociągami ośmiu przewoźników kolejowych, w tym Przewozów Regionalnych i PKP Intercity. System SkyCash działa w kilkudziesięciu polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie i Dębicy.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash w dedykowanych sklepach z aplikacjami. W przypadku starszych telefonów aplikacja jest dostępna po wpisaniu w mobilnej przeglądarce internetowej adresu m.skycash.com lub po wysłaniu pustego SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

Szczegółową instrukcję korzystania z aplikacji można znaleźć na stronie internetowej MZK Przemyśl.