Młodzi karatecy z Przemyśla utrzymali się na podium

12 kwietnia 2016

Zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w Mistrzostwach Podkarpacia. Młodzi przemyślanie po raz kolejny stanęli na podium.

W dniu 9 kwietnia, w hali sportowej MOSiR w Jaśle odbyły się XVIII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Do mistrzostw zgłoszono 310 zawodników i zawodniczek reprezentujących 17 podkarpackich klubów karate, w tym Przemyski Klub Karate Kyokushin. Zawodnicy rywalizowali w 46 kategoriach z podziałem na kata i kumite w grupach wagowych i wiekowych.

Zawodników Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzą sensei Ryszard Makara 3 DAN oraz sensei Jerzy Makara 2 DAN. W konkurencji kumite semi kontakt walczyli: Krzysztof Łaba, Michał Sobolak, Damian Pawłowski, Maciej Twice, Michał Igielski, Michał Lisowski oraz Joanna Łaba, Dagmara Dziuga, Anita Sobolak, Aleksandra Pisarska i Katarzyna Pisarska. Dla kilkorga z nich były to pierwsze zawody tej rangi i sprawdzian umiejętności. Wszyscy zawodnicy pokazali zaangażowanie i wolę walki, trojgu z nich udało się stanąć na podium.

Michał Igielski (kat. do 55 kg młodzicy – roczniki 2001-2002), na co dzień uczeń I klasy Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu, obronił tytuł Vicemistrza Podkarpacia wywalczony podczas ubiegłorocznych Mistrzostw w Przeworsku. Tytuł wicemistrzowski wywalczył także Michał Lisowski (kat. pow.45 kg kadeci – roczniki 2003-2004), uczeń V klasy SP nr 4 w Przemyślu. Pierwszy i udany występ w mistrzostwach zaliczyła Dagmara Dziuga uczennica II klasy Gimnazjum Nr 5 w Przemyślu, zdobywając III miejsce (kat. do 55 kg młodziczki – roczniki 2001-2002).

Mistrzostwa zorganizował Jasielski Klub Kyokushin Karate.Współorganizatorami byli : Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Miasto Jasło, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Karate.