Niepokoje związane z 5G. Na Mickiewicza powstał nowy maszt

25 kwietnia 2020

Na terenie PKP przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu powstał maszt telefonii komórkowej. W internecie natychmiast zaczęły się spekulacje, czy nie jest konstrukcja szykowana pod instalację 5G.

W ostatnich dniach facebook zalany jest treściami łączącymi koronawirusa z technologią 5G. Spekulacjom i teoriom spiskowym pomaga fakt, że rząd M. Morawieckiego wprowadził nowe przepisy dotyczące instalacji nadajników telefonii komórkowej w okresie epidemii koronawirusa. Na ich podstawie operatorzy uzyskali nowe, szerokie ułatwienia do budowy masztów telekomunikacyjnych. Zwolennicy teorii spiskowych natychmiast połączyli ten fakt z próbą cichego wprowadzenia technologii 5G w Polsce.

Czytaj tu o 5G. Przemyski poseł wyrasta…

Co więcej, na YouTube pojawił się nakręcony na terenie Przemyśla film pt. Koronawirus Raport #9 wiążący epidemię koronawirusa z antenami telefonii komórkowej. Autor filmu sugeruje, że podczas kwarantanny w Przemyślu postawiono ukradkiem kilka anten telefonii.

W filmie pojawia się nowy maszt na Mickiewicza, ale też anteny na dachu domu handlowego Szpak, na budynku firm Domator i Sanwil i kamienicy przy ulicy Dworskiego 23. Jednak w  rzeczywistości anteny zostały zainstalowane w Przemyślu kilka lat temu i działają w ramach starszej technologii 4G.