Nielegalni imigranci chcieli dostać się do Francji

27 stycznia 2016

Trzej imigranci zatrzymani przez pograniczników z Krościenka i Wojtkowej. Mężczyźni chcieli dotrzeć do Francji.

W miniony czwartek, wieczorem pogranicznicy z Krościenka i Wojtkowej otrzymali informację do funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej Ukrainy o śladach trzech osób, które prawdopodobnie kierują się w stronę granicy państwowej. We wskazane miejsca skierowano natychmiast patrole, które zatrzymały trzech obywateli Ukrainy w wieku od 24 do 30 lat.

Mężczyźni przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. W rejon granicy państwowej przyjechali publicznymi środkami transportu, a następnie pieszo przeszli na stronę polską. Mężczyźni bardzo dobrze przygotowali się do podróży. Mieli przy sobie GPS, latarki, dokumenty tożsamości oraz środki finansowe. Docelowo chcieli dotrzeć do Francji aby podjąć tam pracę zarobkową. Tam też mieszka żona jednego z mężczyzn, a on sam już wcześniej tam pracował.

Zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa : przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski wbrew przepisom prawa. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.