Niedźwiadek czeka na nowego najemcę

12 października 2019

Powszechnie znany wszystkim przemyślanom klub Niedźwiadek może mieć nowego najemcę. Jak dowiedzieliśmy się, umowa z dotychczasowym dzierżawcą wygaśnie 30 października br. Miasto rozpisało już nowy przetarg, który wyłoni nowego dzierżawcę.

Legendarny przemyski Klub jazzowy „Niedźwiadek” czeka na nowego dzierżawcę-tak zaczyna się ogłoszenie umieszczone na serwisach miasta. Faktycznie, Niedźwiadek kiedyś należał do najlepszych klubów jazzowych w Polsce, w którym występowali najlepsi jazzmani z kraju i zza granicy. Dziś z legendy Niedźwiadka niewiele zostało, choć internauci, którzy komentują wiadomość o poszukiwaniach nowego najemcy mają nadzieję, że dawne, dobre czasy wrócą.

Mam nadzieję że nowy najemca postawi na „nogi” klub który przez wiele lat był zaniedbywany a przecież nie tak dawno należał do 10 najlepszych klubów jazzowych w Polsce (wg miesięcznika Jazz Forum) Trzymam kciuki !!!! -pisze jeden z internautów.

Niedźwiadek nadal będzie klubem gastronomiczno-rozrywkowym. Taki jest wymóg miasta. Czynsz jakiego oczekuje magistrat to ponad 4000 zł netto, a przed przetargiem, który odbędzie 8 listopada br. należy wpłacić wadium w wysokości prawie 16 tysięcy złotych. Lokal jest spory-to ponad 220 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dotychczasowy najemca płacił znacznie niższy czynsz niż ten oczekiwany teraz przez władze miasta. Czy klub pozyska nowego najemcę i jak poradzi on sobie na przemyskim rynku gastronomicznym zobaczymy za kilka miesięcy.

zdj.UM Przemyśl