Napastnik z nożem w przemyskiej katedrze. Spokojnie, to tylko ćwiczenia [Galeria zdjęć]

18 kwietnia 2015

W Przemyślu przez dwa dni policjanci ćwiczyli oraz prezentowali zasady postępowania w sytuacji zagrożenia. Szkolenie zorganizowała Komenda Miejska Policji w Przemyślu wraz z Wyższą Szkoły Policji w Szczytnie.

Dwudniowe szkolenie policjantów odbywające się w Przemyślu rozpoczęło się od ćwiczeń taktycznych oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacji kryzysowej.

W drugim dniu zajęć w przemyskiej archikatedrze przeprowadzono symulację akcji prezentującej zasady reakcji funkcjonariuszy policji w sytuacji wystąpienia zagrożenia w obiekcie sakralnym. Obecni podczas ćwiczeń księża wcielający się w zwykłych uczestników nabożeństwa zapoznali się z sytuacją ataku osoby niepoczytalnej psychicznie grożącej nożem. W swoim wystąpieniu przedstawiciel Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podkreślił iż w sytuacji kryzysowej w kościele, ludzie w nim przebywający, to właśnie od księdza będą oczekiwali wsparcia oraz wskazówek jak postępować. Będąc świadkami zagrożenia powinniśmy zachować spokój, w miarę możliwości pokazać, że panujemy nad sytuacją i starać się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących napastnika zarówno z jego wyglądu jak i zachowania aby przy powiadomieniu policji móc jej udzielić tego rodzaju wskazówek.

Anna Fortuna

[Not a valid template]