Napadli na kolędników grożąc im nożem

29 grudnia 2016

Dwaj młodzi mężczyźni grożąc nożem napadli na kolędników. Zabrali im 300 złotych oraz trąbkę. Kilkanaście minut później sprawców zatrzymali przemyscy policjanci.

W Boże Narodzenie trzech młodych ludzi w wieku od 15 do 19 lat kolędowało na ul. Biskupa Jakuba Glazera w Przemyślu. Po godz. 18, spotkali dwóch nieznanych im mężczyzn, z którymi zaczęli rozmawiać i robić sobie zdjęcia.

Po jakimś czasie, ci sami mężczyźni napadli kolędników na klatce schodowej. Napastnicy grozili im i przykładając do gardła jednego z 15-latków nóż, zażądali wydania pieniędzy pochodzących „z kolędy” oraz trąbki. Sprawcy zabrali 300 złotych i instrument wart 2200 złotych, po czym uciekli.

Jeden z pokrzywdzonych zawiadomił policję. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze na portalu społecznościowym znaleźli zdjęcie, na którym młody mężczyzna trzyma instrument należący do kolędników. Zdjęcie zostało zrobione przed napadem. Dzięki temu policjanci ustalili sprawców rozboju, 17 i 19 -latka. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Skradzione mienie odzyskano. Sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju. Wczoraj Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów oraz zakazu opuszczania kraju.