Posiadał marihuanę, wpadł niedaleko przemyskiej uczelni

28 grudnia 2016

Policjanci wydziału wywiadowczo – interwencyjnego przemyskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał niedozwolone środki odurzające. Podejrzany został zatrzymany w areszcie.

W świąteczny poniedziałek ok. godz. 20 patrolując teren przy Parku Lubomirskich w Przemyślu policjanci zauważyli jadący jedną z alejek osobowy renault twingo. Podróżowało nim trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli zachowywać się nerwowo. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Z jego wnętrza wyczuwalna była woń marihuany. W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili susz roślinny oraz kruszarkę i fajkę wodną. Tester potwierdził że jest to marihuana. 18-letni Przemyślanin został zatrzymany i osadzony w areszcie.

W miniony wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania środków odurzających w postaci suszu marihuany. W związku z podejrzeniem, iż kierujący mógł prowadzić samochód pod wpływem środka odurzającego został przewieziony do szpitala celem pobrania krwi do badania.