Na przemyskim cmentarzu znaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny

4 kwietnia 2018

W dniu 28 marca, policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 56-letniego przemyślanina, który 17 marca br. wyszedł z domu nie informując o tym rodziny i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z nią. Zwłoki mężczyzny zostały odnalezione między grobowcami na Cmentarzu Głównym w Przemyślu.

W dniu 29 marca, po godz. 9, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zwłokach mężczyzny, które znajdują się między grobami na cmentarzu przy ul. Przemysława. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, pracowała tam też grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Okazało się, że to 56-letni mieszkaniec Przemyśla, którego zaginięcie zostało zgłoszone 28 marca br. Z relacji członka rodziny wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu 17 marca 2018 roku, nie informując o tym nikogo, nie wrócił do miejsca zamieszkania ani też nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

Zwłoki mężczyzny zauważył przypadkowy przechodzień, który odwiedzał groby bliskich i poinformował o tym fakcie policję. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny z przyczyn nieznanych. Niewykluczone jest, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku.

Na miejscu śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych. Okoliczności śmierci mężczyzny zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego śledztwa.