Minister Obrony Narodowej w Przemyślu

28 listopada 2014

Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak przybył do Przemyśla z wizytą, która wiąże się z planem wzmocnienia bezpieczeństwa państwa. Podczas spotkania minister również udzielił swojego poparcia dla Wojciecha Błachowicza, ale dziwi nieco fakt, że nie spotkał się on z gospodarzem miasta.

W dniu wczorajszym do Przemyśla przybył z wizytą Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, który spotkał się z kadrą i żołnierzami 6 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Przyglądamy się jednostkom na wschodzie. Ma to związek z planem wzmocnienia bezpieczeństwa państwa. Ten plan jest już gotowy. Przemyśl jest jednym z tych garnizonów, które w tym planie są wymienione powiedział minister. Padło również zapewnienie, że do Przemyśla trafią Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak, a także zwiększy się liczebność wojska na tym terenie. Odwiedziny w jednostce były okazją do przeglądu sprzętu i uzbrojenia, a także do złożenia wieńca pod tablicą upamiętniającą poległego na misji w Afganistanie żołnierza tego batalionu.

Podczas spotkania z dziennikarzami na przemyskim Rynku Tomasz Siemoniak w obecności Wojciecha Błachowicza udzielił poparcia jego kandydaturze na prezydenta Przemyśla.

Zastanawiająca jest kwestia jak to możliwe, że minister przybywający z wizytą do miasta nie spotkał się z jego włodarzem. W ostatnim czasie w Przemyślu miała miejsce wizyta Pana Andrzeja Halickiego Ministra Administracji i Cyfryzacji, w dniu dzisiejszym w Przemyślu gościł Pan Tomasz Siemoniak Wicepremier, Minister Obrony Narodowej. Doskonale rozumiem prawa jakimi rządzi się kampania wyborcza – która trwa – ale kultura polityczna i zwyczajna grzeczność nakazuje spotkać się z gospodarzem miejsca, do którego się przyjeżdża, tak jak to bywało do tej pory. Te nowe zwyczaje pozostawiam Państwa ocenie oświadczył na swoim profilu, na facebooku Robert Choma.