Mieszkaniec Śląska włamywał się do domów w powiecie przemyskim i okradał je

7 marca 2017

19 -letni mieszkaniec województwa śląskiego jest sprawcą włamań do domów jednorodzinnych i kradzieży, jakie miały miejsce na terenie powiatu przemyskiego. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów.

Policjanci z przemyskiej jednostki prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy licznych włamań i kradzieży na terenie powiatu przemyskiego, do których dochodziło w okresie od marca do sierpnia 2016 r. Na miejscu zdarzeń funkcjonariusze zabezpieczali ślady i dowody, w tym również nagrania monitoringu. Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania włamywacza, którym okazał się 19-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

30 stycznia na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 14 dni. Za podejrzanym rozesłano listy gończe. 19-latek został zatrzymany 21 lutego br. i osadzony w areszcie. Mężczyzna usłyszał w sumie 8 zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem.

Do pierwszego włamania doszło w marcu 2016 roku na terenie Przemyśla. Sprawca poprzez wyważenie plastikowej ościeżnicy okna i rozbicie zewnętrznej szyby, włamał się do domu jednorodzinnego, skąd zabrał wyroby ze srebra. Kolejne zdarzenie miało miejsce miesiąc później. Wybijając szybę drzwi balkonowych sprawca dostał się do wnętrza domu i zabrał pieniądze oraz biżuterię, powodując straty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych.
19-latek włamywał się tylko do domów jednorodzinnych i kradł biżuterię, pieniądze, sprzęt komputerowy i fotograficzny. Nie gardził również dobrym alkoholem i markową odzieżą. Łączne straty jakie spowodował, to ponad 70 tys. złotych.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Prokurator zastosował wobec sprawcy środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.