Kolejny sukces UKS Orlik Przemyśl

7 marca 2017

UKS Orlik Przemyśl kolejny raz świetnie zaprezentował się w międzynarodowym turnieju piłki nożnej rocznika 2008 jaki odbył się w dniach 04-05 marca w Krośnie. Młodzi piłkarze z Przemyśla zmierzyli się z najlepszymi akademiami piłkarskimi z Polski.

W turnieju udział wzięły również zespoły z Słowacji i Ukrainy. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno piłkarskim jak i organizacyjnym. Wspaniałe warunki do gry. Sztuczna trawa najwyższej klasy oraz balon umożliwiły pokazanie młodym zawodnikom pełni swoich umiejętności. Orlik Przemyśl zwycięsko rywalizował z tak znanymi drużynami jak Zagłębie Lubin, Cracovia Kraków, Motor Lublin, RAP Radomsko, Talencik Radom.
Po wyrównanych spotkaniach z gospodarzami Beniaminkiem Krosno zakończonych raz remisem, a drugi raz nieznaczną porażka Orlik Przemyśl zakończył zawody na wspaniałym 2 miejscu w gronie 18 bardzo mocnych drużyn.

Gratulacje należą się całemu zespołowi wraz z trenerem Henrykiem Łaskarzewskim. Podziękowania również dla rodziców, bez których wsparcia finansowego nasze młode gwiazdy nie mogły by wziąć udziału w tak prestiżowym turnieju.

Kolejne wezwanie dla naszych chłopaków to Puchar Tymbarka i Klubowe Mistrzostwa Polski w Warszawie. Ze względu na wysokie koszty transportu zapraszamy wszystkich mogących pomóc do współpracy z naszym Klubem. Każda pomoc jest cenna, bo umożliwi rywalizację z drużynami z całej Polki. Chcemy się zakwalifikować i jako pierwsza drużyna zagrać na głównej płycie stadionu Legii Warszawa 11 czerwca br. Mamy zdolnych chłopaków, którzy mogą być dobrymi ambasadorami naszego miasta. Teraz potrzeba wsparcia wszystkich którym leży sport naszego miasta na sercu – mówi trener Henryk Łaskarzewski.

Skład UKS Orlik Przemyśl:
Gracjan Czapniewski, Hubert Kędziora (10), Marcel Jamrozik, Sergiusza Rożak (4), Mateusz Bobrowicz, Tymoteusz Sociński (7), Wiktor Klusek, Jan Borysławski (4), Kornel Rybak (1), Gracjan Mlodziński (1)

Wynik UKS Orlik Przemyśl:
Grupa A
Orlik Przemyśl – Beniaminek Krosno 2-2
Orlik Przemyśl – RAP Radomsko 3-1
Orlik Przemyśl – Zagłębie Lubin 2-0
Orlik Przemyśl – FC Lwów 2-2
Orlik Przemyśl – Vranov nad Toplu 5-1
Grupa złota
Orlik Przemyśl – Motor Lublin 4-0
Orlik Przemyśl – Cracovia Kraków 5-2
Orlik Przemyśl – Beniaminek Krosno 1-3
Orlik Przemyśl – Talencik Radom 3-1
Orlik Przemyśl – AP Sanok 0-1