Masz pieniądze w tym banku? To niedobrze.

17 stycznia 2020

W bardzo poważnej sytuacji znalazł się Podkarpacki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Sanoku. Ponieważ bankowi groziła upadłość, Bankowy Fundusz Gwarancyjny podjął decyzję o wdrożeniu przymusowej restrukturyzacji podkarpackiego banku.

PBS posiada placówkę w Przemyślu przy ulicy Mickiewicza. Z jej usług korzystało wiele osób prywatnych, firm i wspólnot mieszkaniowych. Zawirowania wokół banku będą dla nich kłopotem. Co najmniej do najbliższego wtorku nie będzie można płacić kartami banku, pobierać gotówki z bankomatów ani wykonywać przelewów.

Oznacza to przerwę techniczną w serwisach bankowości internetowej i mobilnej oraz w oddziałach banku. Nie będą też działać karty i bankomaty PBS. Wznowienie obsługi klientów planowane jest na wtorek 21 stycznia 2020 r. Od wtorku klienci banku będą obsługiwani tak jak do tej pory-głosi komunikat BFG

W ramach restrukturyzacji PBS konta klienta zostaną przeniesione do Banku Nowego BFG S.A. Według Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nie było widoków na uniknięcie upadłości PBS i dlatego restrukturyzacja była konieczna z punktu widzenia interesu publicznego. Pieniądze znajdujące się na kontach w PBS znajdą się na nowych kontach Banku Nowego BFG S.A.