Lucyna Podhalicz wiceprezesem PGNiG Technologie S.A.

13 czerwca 2020

Lucyna Podhalicz, była wicewojewoda podkarpacka, została wiceprezesem zarządu spółki PGNiG Technologie S.A. z siedzibą w Krośnie. O powołaniu Podhalicz na to odpowiedzialne stanowisko zadecydowało nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w dniu 4 czerwca.

Firma jest liderem na rynku budowy kopalń ropy naftowej i gazu ziemnego. Zajmuje się równocześnie budową magazynów gazowych, tłoczni i rurociągów. PGNiG Technologie S.A. była zaangażowana w budowę gazociągu Hermanowice-Strachocina, gdzie konieczne było pokonanie przeszkód terenowych i wykonanie prac w trudnych rejonach górskich Podkarpacia.

Lucyna Podhalicz to osoba doskonale znana mieszkańcom Przemyśla. Jest absolwentką wydziału socjologii na Uniwersytecie Rzeszowskim i, jak informuje strona PGNiG Technologie, aktualnie rozwija kompetencje menadżerskie na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wcześniej nowa wiceprezes gazowej spółki pracowała jako dyrektor Obwodu Lecznictwa Kolejowego SPZOZ w Przemyślu i zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Przez ostatnie dwa lata (2018-2020) Lucyna Podhalicz pełniła funkcję wicewojewody  województwa podkarpackiego.

 

 

zdj.dom.publ. rzeszow.uw.gov.pl