Lewica przedstawiła kandydatów. Przemyśl potraktowany po macoszemu.

9 września 2019

 

Na konferencji prasowej zorganizowanej w Przemyślu Lewica, czyli ugrupowanie tworzone przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosnę Roberta Biedronia i Razem, przedstawiła nazwiska kandydatów, którzy walczyć będą o  mandat poselski. Listę Lewicy w naszym okręgu otwierać będzie Łukasz Rydzik z Oleszyc, który prowadził konferencję i przedstawiał zarysy programu. O Rydziku pisaliśmy już szerzej w kontekście podobieństwa jego nazwiska z ojcem Tadeuszem Rydzykiem z Torunia.

Czytaj tu: Łukasz Rydzik. Kolejne komitety przedstawiły kandydatów.

Na drugim miejscu na liście Lewicy znalazł Gabriel Zajdel z Krosna, który podczas konferencji podkreślił swoje związki z Przemyślem-tu zaczynał swoją zawodową karierę jako dziennikarz w lokalnym radio.

Na trzeci miejscu znalazła się  Monika Mackiewicz-Rossmanith z Sanoka, która jest nauczycielem filozofii i etyki.

Co ciekawe dopiero na czwartym miejscu Lewica wystawia kandydata z Przemyśla- największego miasta w tym okręgu wyborczym, ale również ośrodka miejskiego, który boryka się z największymi problemami demograficznymi i utratą funkcji miejskich. Kandydatem Lewicy z Przemyśla ma być Janusz Jagustyn- były radny miejski i szef Związku Nauczycielstwa Polskiego w Przemyślu.

O macoszym traktowaniu przez Lewicę Przemyśla może świadczyć jeszcze jeden drobny, ale znamienny fakt. Na oficjalnej stronie ugrupowania, prezentującej kandydatów z naszego okręgu wyborczego znalazły się zdjęcia tylko pierwszej trójki: Rydzika z Oleszyc, Zajdla z Krosna i Mackiewicz-Rossmanith z Sanoka. Zdjęcia reszty kandydatów, w tym Jagustyna, nie zostały umieszczone.

Jak powiedział Rydzik, Przemyśl dużo stracił na rzecz Rzeszowa i zadaniem Lewicy będzie decentralizacja urzędów czyli przenoszenie centralnych instytucji z Warszawy do mniejszych miast. Oprócz tego Lewica zamierza powalczyć o wyższe zarobki dla średniego personelu medycznego, prawa pracowników i ekologię. Lewicowcy liczą na co najmniej dwa mandaty z Podkarpacia.