Kolejne komitety przedstawiły kandydatów do ław sejmowych.

26 sierpnia 2019

Konfederacja przedstawiła swoją jedynkę z okręgu krośnieńsko-przemyskiego. od dłuższego czasu było wiadomo,że będzie nia on andrzej Zapałowski-wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, a zarazem radny rady miasta w Przemyślu. Zapałowski na wspólnej z Grzegorzem Braunem konferencji prasowej zapowiedział, że zwróci uwagę jako poseł m.in. na problemy drobnych przedsiębiorców i rolników. Nieobca też mu ma być- według deklaracji-tematyka obronności kraju.

Będąca na drugiej stronie sceny politycznej Lewica wystawia w naszym okręgu na pierwszej pozycji Łukasza Rydzika, pochodzącego z Oleszyc młodego działacza Wiosny. Rydzik to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Europejskiej Akademii Dyplomacji, a ponadto zwolennik zrównoważonego rozwoju i ekologicznego trybu życia. Kandydat zabawnie odżegnuje się od skojarzeń jego nazwiska z ojcem Tadeusz Rydzykiem z toruńskiego Radia Maryja-na swoim Twitterze pisze, że Podkarpacie zasługuje na swojego Ojca Rydzika.

Do tej pory prawie wszystkie liczące się komitety przedstawiły swoje ,,jedynki” na najbliższe wybory parlamentarne. Jedynie Bezpartyjni Samorządowcy wstrzymują się z ogłoszeniem nazwisk na Podkarpaciu, po tym jak z udziału w wyborach zrezygnował gen. Dominik Tracz.

Termin zamknięcia list do parlamentu upływa 3 września.