Kto by pomyślał? Holendrzy nielegalnie przeszli granicę z Ukrainą

1 czerwca 2017

W miniony weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ukarali 3 obywateli Holandii oraz jednego Polaka, którzy z ciekawości nielegalnie przekroczyli granicę na Ukrainę.

Holendrzy w wieku od 44, 39 i 21 lat byli członkami 17 – osobowej grupy rowerzystów, która przyjechała w sobotę 27 maja w rejon ochraniany przez Placówkę Straży Granicznej w Hermanowicach, zobaczyć jak wygląda tzw. „zielona” granica polsko – ukraińska. Trzech cudzoziemców pomimo tablic zakazujących wstępu z ciekawości weszło na pas drogi granicznej. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 150 złotych.

Natomiast w niedzielę 28 maja, w Bieszczadach 31 – letni mieszkaniec województwa lubelskiego zapragnął zrobić sobie zdjęcie z ukraińskim słupem granicznym. Funkcjonariuszom z Placówki SG w Wetlinie próbował tłumaczyć, że nie wiedział gdzie jest granica, pomimo że ją przekroczył tuż przy słupach granicznych. Za nielegalne przekroczenie granicy został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 złotych.