Biała broń wśród przemytu ujawnionego przez przemyskich pograniczników

1 czerwca 2017

Towary akcyzowe pochodzące z przemytu oraz białą broń znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu przemyskiego.

W dniu 30 maja, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Mercedesa, którym podróżował 21 – letni obywatel Ukrainy.

W samochodzie ujawniono 22 paczki papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Mężczyzna powiedział, że wiezie papierosy na posesję znajdującą się na terenie powiatu przemyskiego. Funkcjonariusze SG udali się pod wskazany adres i przeszukali budynek mieszkalny oraz pomieszczenia gospodarcze. Tam w szafach, wersalkach oraz w garażu ujawnili 890 paczek papierosów oraz 22 litry alkoholu pochodzące z przemytu o łącznej wartości 13 tysięcy złotych. Do ich posiadania przyznała się 42 – letnia właścicielka posesji.

Pogranicznicy znaleźli również w budynku mieszkalnym ukrytą broń białą w postaci m.in. kastetów i nunczaków. Żaden z mieszkańców posesji nie miał zezwolenia na jej posiadanie.
Właścicielka posesji usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, obywatel Ukrainy otrzymał mandat za wykroczenie skarbowe. Natomiast broń zostanie przekazana do biegłego w zakresie badania broni i batalistyki. Za jej nielegalne posiadanie grozi kara aresztu bądź grzywny.

Postępowanie prowadzone jest przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Korczowej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.