Uradł klucze w przemyskim markecie budowlanym. Został zatrzymany

1 czerwca 2017

W jednym z przemyskich marketów budowlanych doszło do kradzieży. Zdarzenie zarejestrował monitoring.

W poniedziałek 29 maja, po godz. 15, w związku z kradzieżą policjanci zostali wezwani do jednego z przemyskich sklepów z materiałami budowlanymi. Mężczyzna będąc w sklepie usiłował ukraść dwa zestawy kluczy o wartości ok. 600 złotych. Swój łup przeniósł w miejsce, które nie obejmował monitoring i to zaniepokoiło ochronę sklepu, która przez cały czas obserwowała mężczyznę. Następnie sprawca udał się w kierunku kas i do wyjścia, tam został zatrzymany przez pracowników sklepu i doprowadzony na zaplecze.

Mężczyzna został przekazany policjantom. Funkcjonariusze wykonali czynności procesowe oraz przejrzeli zapis monitoringu sklepu. W wyniku prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna dokonał w tym sklepie jeszcze jednej kradzieży. W dniu 20 maja, ukrył i wyniósł elektronarzędzia warte ponad 1 tys. złotych. 18-latek usłyszał zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Mienie w części zostało odzyskane, a po przeprowadzonych czynnościach zostanie oddane prawowitemu właścicielowi.

Na skradziony towar sprawca bardzo szybko znalazł chętnych, jednym z nich okazał się 46-letni przemyślanin, który odkupił od sprawcy elektronarzędzia i klucze pneumatyczne za kwotę 400 złotych. Mężczyzna również usłyszał zarzuty. Działając w ten sposób popełnił przestępstwo określane jako paserstwo nieumyślne. 46-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Sprawcy kradzieży za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.