Kryzys im nie straszny. We Fredropolu powiększą urząd gminy.

Gmina Fredropol szuka wykonawcy, który wybuduje obiekt administracyjno-kulturalny. Dotychczasowy najwidoczniej nie wystarcza, bo plany zakładają nie tylko utworzenie na parterze budowli dużej sali, ale i nowych pomieszczeń biurowych. Pojawić się także ma przestrzeń dla gminnego archiwum.

Termin na składanie ofert mija 10 czerwca. Nowy obiekt będzie dobudowany do istniejącego już budynku i połączony z nim przewiązką.  Całkowita powierzchnia użytkowa biurowca ma wynieść prawie 700 metrów kwadratowych.

Gmina szukała już wcześniej chętnych na przeprowadzenie rozbudowy urzędu, ale w 2018 roku unieważniła postępowanie, ponieważ nie znalazł się nikt chętny do wykonania zadania.

Projekt  został przygotowany przez znaną pracownię architektoniczną ARP Lesława Maneckiego z Krakowa. Pracownia w swoim portfolio ma realizacje m.in. dla centrum rekreacji w Sanoku i Sądu Rejonowego w Świdnicy.

W niedużym Fredropolu urząd gminy jest -obok sklepu Piotruś Pan i starego kościoła- jedną z najokazalszych budowli.  Oprócz głównego budynku administracyjnego, gmina zajmuje także na potrzeby biurowe część budynku, w którym znajduje się jednostka straży pożarnej.

 

 

zdj.ARP L.Manecki

 

biw