Kradzione pojazdy zatrzymane przez bieszczadzkich pograniczników

13 marca 2016

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kradzione pojazdy. Wśród nich znalazły się Toyota, koparko-ładowarka i quad.

W dniu 6 marca, z terytorium UE obywatel Ukrainy próbował wywieźć kradzioną Toyotę. Funkcjonariusze SG ujawnili, że w samochodzie przerobiono numer VIN. Podczas dalszych czynności przy kierowcy oraz podróżującym z nim mężczyźnie znaleziono podrobione mołdawskie dowody rejestracyjne i prawo jazdy. Obaj Ukraińcy zostali zatrzymani i przekazani wraz z samochodem policjantom z Radymna. Wartość Toyoty oszacowano na kwotę 270 tys. zł.

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano także koparko-ładowarkę marki JCB o wartości 150 tys. zł. W pojeździe, w miejsce oryginalnego numeru VIN został naniesiony zupełnie nowy. Koparkę oraz kierowcę przekazano policji w Radymnie.

Kradzionego quada marki Polaris przechwycono na przejściu granicznym w Medyce. Przewoził go 38 -letni obywatel Ukrainy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KP w Medyce.