Uczennice II LO w Przemyślu w ramach olimpiady tworzą projekt dotyczący praw konsumenckich

11 marca 2016

Trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu biorą udział w praktycznej olimpiadzie zarządzania projektami „Zwolnieni z teorii”. Ich projekt dotyczył będzie praw konsumenckich.

Agata Kordek, Agnieszka Sopel i Malwina Chylińska, to uczennice II LO w Przemyślu, które pod opieką mgr Rafała Paśko biorą udział w praktycznej olimpiadzie zarządzania projektami „Zwolnieni z teorii” przeznaczonej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Nagrodą za ukończenie projektu jest otrzymanie międzynarodowego certyfikatu z zarządzania. Osoby biorące udział w olimpiadzie samodzielnie wybierają dowolny temat do zrealizowania. Jest to praca zespołowa, w której tworzą swój własny projekt społeczny – na temat praw konsumenckich.

Ludzie nie znają zasad i terminów reklamacji oraz nie wiedzą jak powinien przebiegać ten proces i w wielu życiowych sytuacjach nie potrafią poradzić sobie. Bardzo często nie wykazują postawy asertywnej, a także są bierni wobec przysługujących im praw. Sprzedawcy niejednokrotnie zniechęcają konsumentów do podejmowania kroków związanych m.in. z reklamacją. W związku z tym kupujący stoi przed dylematem podjęcia procedury np. reklamacyjnej, czy też odstąpienia od niej.

Naszym głównym celem jest zwrócenie uwagi na zbiór praw konsumenta, czyli każdego z nas – mówią uczennice II LO w Przemyślu – Projekt ,,Królestwo Konsumenta” ma na celu w kreatywny, prosty w odbiorze i trafny sposób przekazać informacje o tym zbiorze praw, tak aby każdy konsument zawsze o nich pamiętał. Zwrócimy uwagę i wzbudzimy w społeczności świadomość z możliwości korzystania z przysługujących im przywilejów. Dotrzemy do dużego grona odbiorców.

Po wprowadzeniu zmian z zakresu praw konsumenckich nadal wiele osób o nich zapomina. Każdy z nas jest konsumentem, ale czy wszyscy znają przysługujące nam przywileje?

Projekt ma być zachętą dla wszystkich w podejmowaniu ważnych i istotnych działań.

Stronę projektu można odwiedzić pod adresem: https://www.facebook.com/Kr%C3%B3lestwo-Konsumenta-460222604184620/