Kontrabanda wartości 10 tysięcy złotych przejęta przez przemyskich pograniczników

9 lutego 2017

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili kolejne towary akcyzowe pochodzące z przemytu. Część z nich znaleziono w samochodach, a inne w budynku gospodarczym przeszukanej posesji.

Największą kontrabandę zatrzymali funkcjonariusze SG z Medyki. W blaszanym garażu znajdującym się w Medyce ujawnili 5747 paczek papierosów oraz 30 litrów alkoholu – wszystko bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Natomiast w pojazdach, które przyjechały na teren posesji ujawniono dodatkowo 1272 paczek papierosów ukrytych w kołach samochodów oraz w tłumikach. Wartość zatrzymanego towaru to 95,5 tys. złotych. Zarzuty w sprawie usłyszał 50 – letni Polak właściciel posesji oraz trzech obywateli Ukrainy, do których należały samochody z felernymi papierosami.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Hermanowicach współdziałając ze Służbą Celną zatrzymali do kontroli drogowej w Przemyślu samochód marki Daewoo Matiz. Mieszkaniec gminy Fredropol przewoził 80 litrów alkoholu bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Wartość alkoholu w plastikowych butelkach oszacowano na kwotę 6,5 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego.

Towary akcyzowe zatrzymane wczoraj przez funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego OSG ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.