Komitet Rafała Oleszka ostatecznie wygrał z prezydentem w sądzie

24 października 2014

Komitet wyborczy Rafała Oleszka Przyszłość Przemyśla wygrał w sprawie swojej ulotki ukazującej niespełnione obietnice Roberta Chomy. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie stwierdził, że znajdujące się na niej informacje są prawdziwe.

Komitet wyborczy Rafała Oleszka jest twórcą ulotki przedwyborczej atakującej obecnego włodarza miasta. Robert Choma został w niej przedstawiony jako ten, który oszukał mieszkańców nie wywiązując się ze swoich obietnic takich jak: utworzenie nowych miejsc pracy, wybudowanie multikina, aquaparku, nowej sali gimnastycznej czy też pawilonu na stoku narciarskim. KWW Roberta Chomy „Porozumienie dla Przemyśla” poczuł się urażony twierdząc, że treści zawarte w tej ulotce są nieprawdziwe i postanowił zwrócić się do sądu żądając zaprzestania kolportażu ulotki, a także przeprosin oraz zadość uczynienia w postaci przekazania na rzecz Caritasu tys. zł. Wynik sprawy w przemyskim sądzie był niekorzystny dla Rafała Oleszka dlatego odwołał się on do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, gdzie też w dniu wczorajszym sąd stanął po jego stronie.

To są fakty, to jest prawda podkreśla Marcin Radochoński z KWW Przyszłość Przemyśla. Rafał Oleszek nie kryje zadowolenia z takiego obrotu sprawy Prawda wygrała. Cieszymy się z takiego postanowienia. W ulotce nie ma nic wymyślonego, podane fakty, dotyczą obietnic pana prezydenta, których nie zrealizował. To nie my rządziliśmy przez ostatnie lata i obiecywaliśmy więc nie ma powodu żebyśmy mieli przepraszać. Członkowie komitetu przypuszczają, że być może całe to zamieszanie miało na celu odciągnięcie ich od kampani wyborczej, co udało się tylko po części. Pragnę złożyć życzenia panu prezydentowi aby z równą determinacją zajmował się też innymi sprawami jak np. Zielonym Rynkiem mówi Oleszek.

Daniel Stołowski dodaje – Nasze wyliczenia są prawdziwe więc w żaden sposób nie umniejszamy godności prezydenta Chomy i nie mamy za co go przepraszać.

Anna Fortuna