Kolizja w Przemyślu. Uczestniczka miała prawie 2 promile. Kobieta jechała z dzieckiem

2 listopada 2017

33-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, spowodowała kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, po godz. 8, na ulicy Ofiar Katynia w Przemyślu, kierujący citroenem, 38-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego zatrzymał się chcąc skręcić w lewo, po chwili w tył jego pojazdu uderzyła kierująca toyotą avensis.

W wyniku zderzenia do szpitala został przewieziony kierujący citroenem. Kierująca toyotą przewoziła w samochodzie 6-letnią córkę. Na szczęście dziecko nie doznało żadnych obrażeń.

Od 33-letniej kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że mieszkanka powiatu przemyskiego miała w organizmie ponad 1,9 promila.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. 33-latce zatrzymano prawo jazdy, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym.

Kobieta niebawem usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.