UKS Gladiator Przemyśl w wielkim finale Pucharu Orange [Galeria zdjęć]

2 listopada 2017

W ostatni weekend października reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, zawodnicy UKS Gladiator wzięli udział w wielkim finale Pucharu Orange. Było to podsumowanie ich dwuletniej, wspaniałej przygody sportowej w programie, dzięki któremu ich podopieczni mogli w sposób nieograniczony rozwijać swoje pasje i zamiłowania sportowe.

Całe przedsięwzięcie uświetniła obecność gwiazd polskiego sportu. Na zaproszenie organizatorów do hali OSiR Włochy w Warszawie przybyły znakomite postaci: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Marcin Urbaś, Tomasz Jankowski czy Artur Siódmiak. Gościem specjalnym była Natalia Madaj – złota medalista igrzysk olimpijskich z Rio 2016 w wioślarstwie. Możliwość wspólnych zajęć w tak doborowym towarzystwie uskrzydlała wszystkich bez wyjątku.

Wśród wyróżnionych znalazło się 10 najlepszych klubów programu Kluby Sportowe Orange z całej Polski:

UKS Gladiator Przemyśl – Przemyśl, woj. Podkarpackie
SKS przy Zespole Szkół w Wilkanowie – Wilkanów, woj. Dolnośląskie
UKS przy Gimnazjum w Giżycku – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie
UKS Spartakus – Prochowice, woj. Dolnośląskie
MUKS Halny – Kamienica, woj. Małopolskie
SKS Jedynka Wodzisław Śląski – Wodzisław Śląski, woj. Śląskie
SKS Bulko – Bulkowo, woj. mazowieckie
UKS Hercules Brzostek – Brzostek, woj. Podkarpackie
Błonie Barwice – Barwice, woj. Zachodniopomorskie
UKS Żaki Bircza – Bircza, woj. Podkarpackie.

120 zawodniczek i zawodników wraz z trenerami, ambasadorami KSO, kibicami stworzyli niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Była moc, energia i ogień! Podczas finałowej rozgrywki uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji w tym wziąć udział w warsztatach PARKOUR, prowadzonych przez doświadczonych znawców tematu.

Rywalizacja sportowa podzielona została na 2 etapy – eliminacje, w których udział wzięła cała dziesiątka i ścisły finał dla 4 najlepszych klubów eliminacji. Zadania finałowe zaproponowane przez trenerów KSO wymagały od jej uczestników znakomitego przygotowania motorycznego, bardzo dobrej kondycji ale również doskonałej komunikacji i współpracy w zespole.

W pierwszej części imprezy każda z drużyn do zaliczenia miała 10 stacji, a na każdej z nich szalone ćwiczenia. Zawodnicy uwijali się jak w ukropie, w pocie czoła, niesieni gorącym dopingiem kibiców, trenerów, rodziców zaliczali kolejne ćwiczenia. Na każdym stanowisku panowało szalone tempo pracy, złożoność poszczególnych ćwiczeń wymagała od każdego z finalistów ogromnego skupienia, odpowiedniej reakcji i zespołowości. „Padnij, powstań, przeskocz, zmień pozycję, podaj piłkę w prawo, biegnij w lewo” – te komendy na długo zapadną w pamięci jej uczestników. Prowadzenie w klasyfikacji zmieniało się po każdej rundzie i nikt do końca nie mógł być pewny awansu do ścisłego finału, w którym miejsca czekały tylko dla 4 pierwszych ekip.

Po niezwykle zaciętych, emocjonujących występach nasza kadra zakończyła swój występ na I etapie, plasując się na miejscach V-X. W finale triumf odniosła reprezentacja UKS przy Gimnazjum w Giżycku, broniąc tytułu sprzed roku, drugie miejsce dla UKS Hercules Brzostek, a miejsce trzecie przypadło ekipie z MUKS Halny z Kamienicy. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Tegoroczna edycja Pucharu Orange to już historia jednak emocje jej towarzyszące na długo jeszcze będą z nami. – mówi trener UKS Gladiator Piotr Pająk.

UKS Gladiator reprezentowany był przez: Katarzyna Wojdyła, Barbara Wojdyła, Beata Wojdyła, Kamila Guziec, Gabriela Huk, Emilia Hanas, Angelo Malinowski, Bogdan Wojdyła, Wiktor Kisiel, Paweł Wróbel, Łukasz Zaleski, Krzysztof Czajka oraz trenerzy Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk.

no images were found