Badmintonowe zmagania UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl

2 listopada 2017

W dniach 13-15 października, w Lubinie odbyło się Grand Prix Polski Gold Juniorów w badmintonie. Jest to najlepiej punktowany turniej w tej kategorii wiekowej, gdzie uczestniczą najlepsi zawodnicy w Polsce.

Przemyski UKS „Aktywna Piątka” reprezentował Junior Norbert Świerk i Junior Młodszy Patryk Kordek (dostał szansę gry w wyższej kategorii wiekowej w ramach przygotowań do ME w Pradze). Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Norbert Świerk w grze pojedynczej dotarł do fazy finałowej, gdzie tylko kontuzja nie pozwoliła mu wygrać turnieju i ostatecznie zajął 4 miejsce. Norbert bardzo dobrze zaprezentował się w grze podwójnej w parze z Piotrem Gajdą z Chojnika Jelenia Góra. Panowie dotarli do finału i tym samym zajęli II miejsce. Patryk dostał szansę gry w grupie B czyli o miejsca 13-24 , gdzie rywalizując z zawodnikami starszymi wygrał ta grupę bardzo wyraźnie. Natomiast w grze mieszanej para Patryk Kordek/Karolina Szubert nie miała sobie równych i wygrała cały turniej pokonując pary o dwa lata starsze od siebie.

W Zielonce koło Warszawy odbył się GP Polski Juniorów Młodszych, gdzie UKS „Aktywną Piątkę” reprezentował Patryk Kordek. Grę pojedynczą wygrał bez straty seta w finale pokonując Artura Gwiazdowskiego z Pabianic 21:18,21:10.

Podobnie w mixta przemyska eksportowa para Patryk Kordek/Dominika Kwaśnik wygrała GP bez straty seta pokonując w finale parę Bibik/Franczuk 2:0.

Teraz zgrupowanie kadry Polski w Głubczycach, Liga I kolejka i pierwsze Mistrzostwa Europy. gdzie zobaczymy zawodnika z Przemyśla !!!

W dniu 4 listopada w Nowej Dębie UKS „Aktywna Piątka „Przemyśl zaczyna zmagania w Ekstraklasie Badmintona. Pierwszym rywalem Przemyślan będzie AZS AGH Kraków – wielokrotni medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski.

Barwy UKS „Aktywna Piatka”Przemyśl będą reprezentować: Hanna Szymańska, Emilia Korpus, Katarzyna Kutacha, Dorota Danielak, Anna Czempik, Zuzanna Luban, Sergii Garist, Patryk Kordek, Wojciech Stańko, Norbert Świerk. W składzie drużyny pozostają Victoria Indychko, Aleksandra Rogowska (kontuzje), Grzegorz Stańko (wypożyczenie do Tritton Aalborg Dania). Trenerzy: Dariusz Stańko, Dorota Danielak, Tomasz Zawalski, Tomasz Kordek.