Badmintonowe zmagania UKS “Aktywna Piątka” Przemyśl

02/11/2017
1222 Views

W dniach 13-15 października, w Lubinie odbyło się Grand Prix Polski Gold Juniorów w badmintonie. Jest to najlepiej punktowany turniej w tej kategorii wiekowej, gdzie uczestniczą najlepsi zawodnicy w Polsce.

Przemyski UKS “Aktywna Piątka” reprezentował Junior Norbert Świerk i Junior Młodszy Patryk Kordek (dostał szansę gry w wyższej kategorii wiekowej w ramach przygotowań do ME w Pradze). Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Norbert Świerk w grze pojedynczej dotarł do fazy finałowej, gdzie tylko kontuzja nie pozwoliła mu wygrać turnieju i ostatecznie zajął 4 miejsce. Norbert bardzo dobrze zaprezentował się w grze podwójnej w parze z Piotrem Gajdą z Chojnika Jelenia Góra. Panowie dotarli do finału i tym samym zajęli II miejsce. Patryk dostał szansę gry w grupie B czyli o miejsca 13-24 , gdzie rywalizując z zawodnikami starszymi wygrał ta grupę bardzo wyraźnie. Natomiast w grze mieszanej para Patryk Kordek/Karolina Szubert nie miała sobie równych i wygrała cały turniej pokonując pary o dwa lata starsze od siebie.

W Zielonce koło Warszawy odbył się GP Polski Juniorów Młodszych, gdzie UKS “Aktywną Piątkę” reprezentował Patryk Kordek. Grę pojedynczą wygrał bez straty seta w finale pokonując Artura Gwiazdowskiego z Pabianic 21:18,21:10.

Podobnie w mixta przemyska eksportowa para Patryk Kordek/Dominika Kwaśnik wygrała GP bez straty seta pokonując w finale parę Bibik/Franczuk 2:0.

Teraz zgrupowanie kadry Polski w Głubczycach, Liga I kolejka i pierwsze Mistrzostwa Europy. gdzie zobaczymy zawodnika z Przemyśla !!!

W dniu 4 listopada w Nowej Dębie UKS “Aktywna Piątka “Przemyśl zaczyna zmagania w Ekstraklasie Badmintona. Pierwszym rywalem Przemyślan będzie AZS AGH Kraków – wielokrotni medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski.

Barwy UKS “Aktywna Piatka”Przemyśl będą reprezentować: Hanna Szymańska, Emilia Korpus, Katarzyna Kutacha, Dorota Danielak, Anna Czempik, Zuzanna Luban, Sergii Garist, Patryk Kordek, Wojciech Stańko, Norbert Świerk. W składzie drużyny pozostają Victoria Indychko, Aleksandra Rogowska (kontuzje), Grzegorz Stańko (wypożyczenie do Tritton Aalborg Dania). Trenerzy: Dariusz Stańko, Dorota Danielak, Tomasz Zawalski, Tomasz Kordek.

 

Inne wiadomości

Zaatakował nastolatka nożem.  Do zdarzenia doszło na ul. Smolki w Przemyślu
Wiadomości
1208 views
Wiadomości
1208 views

Zaatakował nastolatka nożem. Do zdarzenia doszło na ul. Smolki w Przemyślu

af - 18/12/2018

23 -latek zaatakował nożem nastolatka. Zdarzenie miało miejsce na ul. Smolki w Przemyślu. W sobotnie popołudnie, na ul. Smolki w…

Przemyśl najczęściej odwiedzają turyści krajowi
Wiadomości
304 views
Wiadomości
304 views

Przemyśl najczęściej odwiedzają turyści krajowi

af - 18/12/2018

Ruch turystyczny w Przemyślu w 2018 roku utrzymuje się na podobnym poziomie co w roku poprzednim.  Centrum Informacji Turystycznej w…

W SP w Babicach odsłonięto tablicę upamiętniającą 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę [zdjęcia]
Wiadomości
255 views
Wiadomości
255 views

W SP w Babicach odsłonięto tablicę upamiętniającą 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę [zdjęcia]

af - 18/12/2018

12 grudnia br., w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 100. rocznicę…