Badmintonowe zmagania UKS “Aktywna Piątka” Przemyśl

02/11/2017
732 Views

W dniach 13-15 października, w Lubinie odbyło się Grand Prix Polski Gold Juniorów w badmintonie. Jest to najlepiej punktowany turniej w tej kategorii wiekowej, gdzie uczestniczą najlepsi zawodnicy w Polsce.

Przemyski UKS “Aktywna Piątka” reprezentował Junior Norbert Świerk i Junior Młodszy Patryk Kordek (dostał szansę gry w wyższej kategorii wiekowej w ramach przygotowań do ME w Pradze). Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Norbert Świerk w grze pojedynczej dotarł do fazy finałowej, gdzie tylko kontuzja nie pozwoliła mu wygrać turnieju i ostatecznie zajął 4 miejsce. Norbert bardzo dobrze zaprezentował się w grze podwójnej w parze z Piotrem Gajdą z Chojnika Jelenia Góra. Panowie dotarli do finału i tym samym zajęli II miejsce. Patryk dostał szansę gry w grupie B czyli o miejsca 13-24 , gdzie rywalizując z zawodnikami starszymi wygrał ta grupę bardzo wyraźnie. Natomiast w grze mieszanej para Patryk Kordek/Karolina Szubert nie miała sobie równych i wygrała cały turniej pokonując pary o dwa lata starsze od siebie.

W Zielonce koło Warszawy odbył się GP Polski Juniorów Młodszych, gdzie UKS “Aktywną Piątkę” reprezentował Patryk Kordek. Grę pojedynczą wygrał bez straty seta w finale pokonując Artura Gwiazdowskiego z Pabianic 21:18,21:10.

Podobnie w mixta przemyska eksportowa para Patryk Kordek/Dominika Kwaśnik wygrała GP bez straty seta pokonując w finale parę Bibik/Franczuk 2:0.

Teraz zgrupowanie kadry Polski w Głubczycach, Liga I kolejka i pierwsze Mistrzostwa Europy. gdzie zobaczymy zawodnika z Przemyśla !!!

W dniu 4 listopada w Nowej Dębie UKS “Aktywna Piątka “Przemyśl zaczyna zmagania w Ekstraklasie Badmintona. Pierwszym rywalem Przemyślan będzie AZS AGH Kraków – wielokrotni medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski.

Barwy UKS “Aktywna Piatka”Przemyśl będą reprezentować: Hanna Szymańska, Emilia Korpus, Katarzyna Kutacha, Dorota Danielak, Anna Czempik, Zuzanna Luban, Sergii Garist, Patryk Kordek, Wojciech Stańko, Norbert Świerk. W składzie drużyny pozostają Victoria Indychko, Aleksandra Rogowska (kontuzje), Grzegorz Stańko (wypożyczenie do Tritton Aalborg Dania). Trenerzy: Dariusz Stańko, Dorota Danielak, Tomasz Zawalski, Tomasz Kordek.

 


Inne wiadomości

Przemyscy radni z niepokojem odnoszą się do pogarszających się przemyskich usług medycznych
Wiadomości
971 views
Wiadomości
971 views

Przemyscy radni z niepokojem odnoszą się do pogarszających się przemyskich usług medycznych

af - 21/02/2018

Przemyscy radni przyjęli rezolucję, według której z niepokojem odnoszą się do informacji o pogarszaniu się jakości świadczenia usług medycznych w…

Śliwnica w powiecie przemyskim. Matka zadała 8 ciosów synowi. W rodzinie dochodziło do nieporozumień
Przemyśl
1948 views
Przemyśl
1948 views

Śliwnica w powiecie przemyskim. Matka zadała 8 ciosów synowi. W rodzinie dochodziło do nieporozumień

af - 20/02/2018

Andrea P. zadała synowi 8 ran kłutych. Od początku roku w rodzinie dochodziło do nieporozumień. Do zdarzenia doszło w sobotni…

Chciał przewieźć przez granice pojazdy kupione jako odpad
Przemyśl - okolice
1265 views
Przemyśl - okolice
1265 views

Chciał przewieźć przez granice pojazdy kupione jako odpad

af - 19/02/2018

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę mercedesy kupione w Stanach Zjednoczonych jako odpad. Łączna wartość pojazdów to 250 tys. zł.…