Kolejna edycja Brave Kids rusza w Przemyślu

25 marca 2017

Chcesz gościć w swoim domu uzdolnione dzieci z dalekich krajów i zyskać nowych przyjaciół ? Już 28 marca w PCKiN ZAMEK odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodzin, które zaproszą do siebie młodych artystów.

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który w Przemyślu gości już po raz drugi. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce najmłodsi uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 20 dzieci m.in. z Meksyku, Mołdawii i Ukrainy. W czasie trwania projektu mali goście przez dwa tygodnie będą mieszkać w domach przemyskich rodzin, a do Przemyśla przyjadą 17 czerwca i zostaną do 2 lipca.

Czas spędzony z Brave Kids to dla rodzin goszczących zawsze wspaniała przygoda pełna pozytywnych emocji. – mówi Magdalena Pardel-Trefler, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu. – Niezwykłe jest to, że w tak krótkim czasie nawiązują się prawdziwe, mocne przyjaźnie. Rodziny, które już przyjmowały u siebie młodych artystów, podkreślają, że takich doświadczeń nie daje żadna podróż. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich, którzy chcieliby przeżyć wspaniałą przygodę i poznać niezwykłych, młodych ludzi z całego świata.

Brave Kids pochodzą z różnych kultur i tradycji, ale dla wszystkich odważnych dzieci działalność artystyczna to szansa na tworzenie lepszej rzeczywistości i samodzielne kształtowanie własnej przyszłości.

Zawsze przywożą ze sobą mnóstwo energii i dobrych emocji – dodaje Magdalena Pardel-Trefler. – Dzięki paradom i spektaklom doświadczają tego nie tylko rodziny goszczące, ale także wszyscy mieszkańcy miasta.

Pierwsze spotkanie informacyjne dla rodzin, które chciałyby gościć u siebie młodych artystów, jak również dla wolontariuszy zamierzających pomóc przy organizacji tegorocznej edycji przedsięwzięcia, odbędzie się we wtorek 28 marca o godz. 17.00 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może zgłosić się również bezpośrednio do koordynatorki projektu:
Magdalena Pardel-Trefler
bravekids.przemysl@home.pl
(+ 48) 601 212 577

Anna Fortuna