Sportowe sukcesy przemyskich pograniczników. Są medale w jeździectwie, strzelectwie i karate

25 marca 2017

W dniach 17-18 marca trzech funkcjonariuszy z Placówki SG w Medyce zajęło zaszczytne miejsca startując w zawodach karate, zawodach w strzelectwie sportowym oraz zawodów w skokach przez przeszkody.

W dniach 17-18 marca 2017 r. odbyły się w Stubnie zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody z cyklu „Halowy Puchar Stubna”. Cykl zawodów odbywał się od lutego br., a w jego skład wchodziły kwalifikacje oraz finał. W finale zawodnicy musieli pokonać parkur o wysokości przeszkód 90 cm. Ostatecznym zwycięzcą licznie obsadzonych zawodów został funkcjonariusz Placówki SG w Medyce mjr SG Dariusz Wajda, który startował na klaczy „Capitta” – na co dzień reprezentujący Jeździecki Klub Sportowy „Kresowiak Kalników”.

Również w dniu 18 marca w Krośnie, odbył się XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Memoriał im. Jana Barana w strzelectwie sportowym. W zawodach rywalizowali zawodnicy z Podkarpacia, Śląska i Małopolski, w tym reprezentanci polskiej kadry narodowej. Wysokie III miejsce w kategorii pistolet pneumatyczny mężczyzn zajął funkcjonariusz PSG w Medyce mł. chor. SG Michał Bąkowski z wynikiem 551 pkt.

Natomiast w miejscowości Wadowice odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate organizacji Kyodokyokushin. Mistrzostwa miały międzynarodową obsadę i zgromadziły 150 zawodników z Polski, Grecji i Ukrainy. III miejsce w kategorii knockdown kumite seniorów powyżej 80 kg zdobył funkcjonariusz PSG w Medyce chor. sztab. SG Bartosz Jakubowski.