Klub Niedźwiadek ma nowego najemcę. Przetarg rozstrzygnięty.

14 listopada 2019

Rozstrzygnięty został przetarg na najem kultowego lokalu Niedźwiadek na przemyskim rynku. Klub niegdyś skupiał życie kulturalne miasta, a w lokalu odbywały się m.in. imprezy jazzowe z udziałem najlepszych muzyków z Polski.

Choć od kilku lat Niedźwiadek nie mógł dogonić swojej legendy, dopiero niedawno pojawiła się szansa na zmianę. Pod koniec października wygasła umowa z dotychczasowym wieloletnim najemcą. Władze miasta postanowiły rozpisać nowy przetarg, który odbył się 8 listopada. Nowym najemcą został pan Robert Wróbel. Jednak to, co może zaskakiwać to wylicytowana kwota najmu. Za  227 metrów kwadratowych powierzchni nowy najemca będzie musiał zapłacić kilkakrotnie większą kwotę niż do tej płacony czynsz, który według naszych nieoficjalnych informacji wynosił około 1500 złotych miesięcznie. Nowy przetarg przyniósł zatem znaczący wzrost dochodu dla miasta.

https://www.portalprzemyski.pl/niedzwiadek-czeka-na-nowego-najemce/

W licytacji wzięło udział dwóch oferentów, którzy licytację zaczynali od wywoławczej kwoty 19 złotych netto za jeden metr kwadratowy.

Czy Niedźwiadek powróci do dawnych tradycji nie jest wiadome- jednak pewne jest, że lokal będzie wykorzystywany na gastronomię, bo taki był warunek przedstawiony w umowie przez władze miasta.

 

zdj.przemysl.pl

biw