Kierowcy autokarów przemytnikami. Wpadli na podkarpackich przejściach granicznych

3 kwietnia 2017

Na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze KAS prześwietlili skanerem autokar jadący z Mołdawii do Niemiec. W rewizji pojazdu pomagał pies Jake specjalizujący się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych. W ścianie luku bagażowego autokaru funkcjonariusze znaleźli 1388 paczek papierosów.

Kolejną kontrabandę na tym samym przejściu granicznym wykryto tym razem w autokarze relacji Kijów-Wrocław. W kole zapasowym pojazdu schowano 920 paczek papierosów. Również i w tym przypadku z pomocą funkcjonariuszom przyszła wspomagająca ich pracę Frida oraz urządzenie RTG.

Kierowca autokaru jadącego do Szczecina w kole zapasowym przemycał 800 paczek papierosów. Do udaremnienia przemytu doszło na przejściu granicznym w Medyce.
W ciągu ostatniego tygodnia, funkcjonariusze KAS w woj. podkarpackim podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie przejść granicznych oraz wewnątrz kraju zatrzymali łącznie ponad 32 tysiące paczek papierosów. Gdyby trafiły one do czarnorynkowego obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 750 tys. złotych.