Tegoroczny festiwal Bike Town Przemyśl potrwa aż trzy dni

3 kwietnia 2017

Już po raz trzeci główną atrakcją majówki w Przemyślu będzie festiwal Bike Town. Tegoroczna impreza rowerowa potrwa trzy dni.

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się w dniu 29 maja od maratonu rowerowego, w którym wystartuje ponad 800 rowerzystów na dystansach hobby, mega oraz giga.
Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl organizowany jest w Przemyślu już po raz dwunasty! Kolejny rok z rzędu odbywa się on w klasyfikacji Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty.pl, co jest dowodem na wysoki poziom organizacji przemyskiej imprezy. Miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na Placu Niepodległości, gdzie odbywać się będą również bezpłatne zawody dla dzieci w ramach Cyklokarpaty.pl Kids Race – mówi Grzegorz Prucnal z Cyklokarpaty.pl.

Przez pierwsze dwa dni imprezy dla tych, którzy od jazdy na czas wolą bardziej rekreacyjną formę pedałowania, czekać będą specjalnie zaplanowane trasy przygotowane przez profesjonalnych przewodników z ekipy Projekt 80 Rowerów dookoła Europy.
W niedzielę, od samego rana zjazdowcy opanują stok narciarski, na którym przez cały dzień odbywać się będą zawody downhillowe. W centrum Przemyśla zaś będą miały miejsce pokazy trialowe, otwarte sesje treningowe na pumptracku oraz inne liczne atrakcje. W godzinach popołudniowych rozpoczną się zawody najlepszych światowych dirt jumperów, czyli punkt kulminacyjny Festiwalu.

Jak co roku postaramy się zrobić porządną trasę pod najlepsze triki. Planujemy kilka zmian w trasie, głównie na konstrukcji startowej i na poszczególnych hopach, które będą jeszcze wyższe i lepiej wyprofilowane. Na końcu trasy postawimy quarter, czyli przeszkodę umożliwiającą efektowne zakończenie przejazdu. – mówi Dominik „Mop” Szymański, konstruktor toru dirtowego.

Przemyska impreza jest jedną z trzech zaliczanych do Pucharu Świata w Dircie, które odbędą się w tym roku w Polsce. Pokaz najbardziej spektakularnych skoków obejrzymy w niedzielny wieczór, w świetle reflektorów, na tle historycznych kamienic przemyskiego rynku. Zasady są proste – wygrywa ten zawodnik, który wykona najbardziej spektakularny trick w powietrzu.

W tym roku organizatorzy zadbali o to, by legendarny zjazd uliczkami Przemyśla czyli downtown, powrócił do festiwalowego programu. Na pierwszomajowy wyścig zostanie zbudowana niepowtarzalna trasa zjazdowa ulicami starego miasta. Przemyski downtown zostanie rozegrany w popularnym cyklu Downhill City Tour, który odbędzie się w tym sezonie w pięciu miastach południowej Polski.

W czasie gdy profesjonaliści będą ścigali się po ulicach miasta, na stoku narciarskim odbędzie się darmowe szkolenie z zakresu podstaw techniki jazdy z Szymonem Taszem, który podpowie jak jeździć bezpieczniej i szybciej, nie tylko w dół.

Pamiętamy także o tym, że weekend majowy to okazja do spędzenia czasu z całą rodziną. Właśnie dlatego rozwinęliśmy w tym roku Strefę Malucha, czyli miejsce dla najmłodszych uczestników festiwalu – mówi Waldemar Hryniszyn, organizator Festiwalu, prezes Fundacji Azymut. Przez dwa dni festiwalu prowadzone będą liczne gry i zabawy dla dzieci. Pod okiem animatorów najmłodsi uczestnicy skorzystają z materiałów, które nawiązują do tematyki kolarstwa oraz zostaną zaangażowani w różnego rodzaju zabawy umilające im czas spędzony na Rynku. Wiele atrakcji dostarczy także Strefa Orange. W bezpośrednim sąsiedztwie festiwalowych wydarzeń ustawiony będzie namiot z aktywnościami dla wszystkich grup wiekowych.