Już za tydzień w Przemyślu największe święto kapel podwórkowych

30 kwietnia 2017

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza 6 i 7 maja na 39. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego.

W sobotę 6 maja o godzinie 10:00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu rozpoczną się przesłuchania konkursowe. W tym dniu o godz. 19.00 zapraszamy również do Centrum Kulturalnego na koncert Lwowskiej Kapeli Podwórkowej „Ta Joj”.

W niedzielne przedpołudnie 7 maja od godz. 11.00 kapele tradycyjnie zagrają na podwórkach i ulicach Przemyśla, a swoje występy zakończą w Rynku. Na koncert galowy zapraszamy do Centrum Kulturalnego o godz. 15.00.

Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego to jedna z największych, a zarazem najbardziej znanych imprez w Polsce popularyzujących nieco zapomnianą ideę folkloru miejskiego. Do udziału organizatorzy zapraszają kapele podwórkowe z całej Polski, które zaprezentują się podczas przesłuchań konkursowych oraz zgodnie z tradycją wyruszą na ulice i osiedla Przemyśla, gdzie jak to dawniej bywało, będą umilać czas mieszkańcom miasta.