Niezwykłe widowisko taneczne na scenie przemyskiego Zamku [Galeria zdjęć -poprawiona]

2 maja 2017

28 kwietni w sali widowiskowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” odbyło się widowisko z okazji Światowego Dnia Tańca. Spektakl grany już przez 3 lata cieszy się niesłabnąca popularnością.

W Przemyślu również spodobał się ten unikalny projekt. Licznie zgromadzona publiczność doceniła kunszt i widowiskowość nagradzając tancerzy i muzyków zasłużonymi brawami.

USŁYSZEĆ TANIEC to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA.

USŁYSZEĆ TANIEC to pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie, projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach tworzą wybitni muzycy reprezentujący różne kultury muzyczne. (inf. strona internetowa zesp.)

Agnieszka Marcińczak

fot. Marian Gdula

no images were found