Jest nowy prezes wodociągów. Wiemy, ile zarobi…

26 czerwca 2019

Od wczoraj (25.06.) znamy nazwisko nowego prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu. W  wyniku swoich prac komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs na to prestiżowe i, jak się okazuje, lukratywne stanowisko. Nowy szefem wodociągów zostanie Mariusz Kwaśny.

Mariusz Kwaśny pochodzi z Przemyśla, ale mieszka obecnie w śląskich Tychach. Na Śląsku zdobywał też  wykształcenie-jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ma też uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych. Do 2016 roku kierował Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalem Psychiatrycznym w Żurawicy, skąd został zwolniony w nienajlepszej atmosferze przez marszałka województwa Władysława Ortyla. 

Wakat na stanowisku prezesa spółki odpowiedzialnej za dostawy wody w naszym mieście pojawił się, gdy w marcu bieżącego roku dotychczasowy prezes PWiK-u Ryszard Lewandowski został zwolniony z pełnienia obowiązków. 

Czytaj więcej – Ryszard Lewandowski nie jest już prezesem PWiK-u.

O stanowisko prezesa zarządu PWiK-u walczyło 12 osób. Jeszcze przed wpłynięciem ofert na nieoficjalnej giełdzie nazwisk kandydatów, którzy mogą objąć to stanowisko pojawiał się radny Wojciech Błachowicz, a także szefowa rady nadzorczej spółki Wiesława Fuksa. Tak duże zainteresowanie tym stanowiskiem wypływać może m.in. z faktu, że w realiach przemyskich posada szefa spółki jest wysoce lukratywna. Z informacji uzyskanej w UM wynika, że uposażenie poprzedniego prezesa PWiK-u wynosiło 15.500 złotych brutto. Jeśli do tego dochodziłyby ewentualne premie, to prezes spółki będzie mógł się cieszyć bardzo atrakcyjnymi zarobkami.   

 

Zdjęcie – archiwum WPSW w Żurawicy