Izba Celna w Przemyślu przekazała odzież instytucjom niosącym pomoc [Galeria zdjęć]

30 lipca 2015

Izba Celna w Przemyślu przekazała podkarpackim instytucjom niosącym pomoc potrzebującym skarpety i leginsy. Odzież zarekwirowana przez celników podczas kontroli transportu w Barwinku, w 2013 r. trafiła do 38 placówek.

Przekazywane przez Izbę Celną w Przemyślu dla placówek opiekuńczych skarpety i leginsy, to część transportu zarekwirowanego podczas kontroli w Barwinku, w 2013 r. Odzież ta była oznaczona znakiem jednej ze szwajcarskich firm. Zatrzymano wówczas 16 tys. leginsów i prawie 84 tys. skarpet.

Część rzeczy z tego transportu trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, a także przekazano je na rzecz pomocy dzieciom i sierotom ukraińskich pograniczników z obwodów ługańskiego i donieckiego.

W dniu wczorajszym, w przemyskiej Izbie Celnej rozdano 56 tys. par skarpet i 11 tys. leginsów. Trafiły one do 38 podkarpackich instytucji niosących pomoc, m.in.: do Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie i w Przeworsku, Caritasu Archidiecezji Przemyskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium”. Placówki te wcześniej złożyły wnioski o pomoc.

Przekazanie tej pomocy było możliwe po zakończeniu odpowiednich procedur tj.orzeczeniu przepadku tych przedmiotów na rzecz Skarbu Państwa przez Sąd Rejonowy w Krośnie oraz uzyskaniu zgody właściciela zastrzeżonego znaku. Zgoda została wydana pod warunkiem usunięcia zastrzeżonych znaków towarowych. Niezbędna była również zgoda Dyrektora Izby Skarbowej w Rzeszowie.

Zatrzymane podczas kontroli celnej towary trafiają do magazynów depozytowych Służby Celnej i tam czekają do chwili rozstrzygnięć sądowych. Właściciele znaków firmowych bardzo rzadko wyrażają zgodę na przekazanie artykułów z ich logiem. Najczęściej rzeczy te są palone.

Anna Fortuna

[Not a valid template]