Integracyjny Piknik Sportowy w SP nr 5 w Przemyślu

23 października 2015

W SP nr 5  w Przemyślu odbył się Integracyjny Piknik Sportowy. Impreza była okazją do wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców.

W dniu 19 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu odbył się Integracyjny Piknik Sportowy. W imprezie uczestniczył m.in.: Henryk Łaskarzewski trener drużyny UKS Orlik Przemyśl oraz animator Orlika przy ul. Dworskiego wraz ze swoimi podopiecznymi – młodymi piłkarzami. Orlątka , którzy z charakterystyczną dla siebie zaciętością rywalizowali ze swoimi rówieśnikami godnie zaprezentowali UKS Orlik Przemyśl. Biorący udział w zawodach zespół kobiecy „Mamusiek” tym razem rywalizował ze swoimi pociechami.

Pozostałe dzieci zmagały się w konkurencjach sportowych, które dostarczyły mnóstwo emocji. Widzowie zagrzewali drużyny do walki głośnymi brawami i gromkimi okrzykami.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali piłki, przybory szkolne oraz słodycze. Nagrody zostały ufundowane przez Zarząd Osiedla Nr 16 „Mickiewicza” z funduszu Urzędu Miasta Przemyśla. Słodkościami zostali obdarowani nie tylko uczestnicy konkurencji sportowych, ale także zgromadzeni widzowie – uczniowie SP 5 oraz ich rodzice.
Po zmaganiach sportowych na uczniów czekała kolejna atrakcja – zabawa szkolna przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Piknik umilił swoim występem artystycznym Anatol Shorin, dając popis gry na saksofonie.
Koordynatorami pikniku byli Agata Podgórska oraz nauczyciele.