W Przemyślu rozegrane zostaną eliminacje do turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

23 października 2015

Trwa XVI edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na Orliku przy ul. Dworskiego w Przemyślu rozegrane zostaną eliminacje miejskie i wspólnie z UKS Olimp Stubno , powiatowe.

Turniej będzie okazją do poszukiwań następców Arkadiusza Milika, Tomasza Kędziory i Pauliny Dudek. Historia futbolu pokazuje, że największe piłkarskie talenty rodzą się właśnie na podwórku, a swój blask i uznanie zyskują na największych stadionach świata. Taka przygoda czeka tegorocznych zawodników, którzy rywalizację o Puchar Tymbarku rozpoczną na szkolnych boiskach i podwórkach całej Polski, a najlepsi zagrają na murawie Stadionu Narodowego.

Wśród miliona dzieci, które wzięły udział w dotychczasowych edycjach Turnieju byli m.in.: Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulina Dudek oraz Arkadiusz Milik. Tegoroczna edycja największego Turnieju dla dzieci w Europie już po raz kolejny rozgrywana jest aż w trzech kategoriach wiekowych U-8 (I klasa szkoły podstawowej), U-10 (II i III klasa), U-12 (IV i V klasa). Nagrodą główną będzie mecz Reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą Biało-Czerwonych.