Fałszowali stemple w paszportach. Pograniczników jednak nie zwiedli

28 stycznia 2017

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu jednego dnia ujawnili cztery przypadki podrobienia stempli kontroli granicznej. Zdarzenia miały miejsce wczoraj na przejściach granicznych w Korczowej oraz w Medyce.

W Korczowej, dwaj obywatele Ukrainy próbowali przekroczyć granicę posługując się paszportami z podrobionymi odciskami stempli. 37 – latek miał w swoim paszporcie sfałszowane stemple litewskiej kontroli granicznej, 40 – latek polskiej kontroli granicznej. Mężczyźni nigdy nie przekraczali zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.
Natomiast w Medyce 31 – letni obywatel Ukrainy miał podrobione stemple czeskiej kontroli granicznej, a 56 – letnia Ukrainka litewskiej kontroli granicznej.

Cudzoziemcy przedstawiając do kontroli granicznej paszporty z podrobionymi stemplami chcieli uniknąć kary za przeterminowanie okresu pobytu na terenie Unii Europejskiej. Wszyscy otrzymali zarzut popełnienia przestępstwa posługiwania się fałszywymi dokumentami. Jednocześnie zostały im wydane decyzje zobowiązujące ich do powrotu na teren Ukrainy z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 1 roku.

W minionym roku rekordzista zatrzymany w Placówce SG w Korczowej miał w swoim paszporcie 21 fałszywych odcisków stempli kontroli granicznej.