Dowiedz się jak udzielać pierwszej pomocy wraz z Bricomarché w Przemyślu

16 czerwca 2016

25 czerwca w ramach IX edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, mieszkańcy Przemyśla będą mogli dowiedzieć się więcej na temat pierwszej pomocy i honorowego krwiodawstwa oraz ich znaczenia dla ratowania ludzkiego życia. Po raz pierwszy kampanię wspiera Drużyna#M.

Akcja edukacyjna w Przemyślu zostanie przeprowadzona w dniu 25 czerwca, w godz.9-17, przy ul. 29 Listopada 4 ( na parkingu przed supermarketem Bricomarché. Towarzyszyć będzie jej wiele atrakcji, a wśród nich nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy.

Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią objęło Narodowe Centrum Krwi.

W mediach społecznościowych akcję „Zbieramy krew dla Polski” po raz pierwszy wspierać będzie Drużyna#M, zachęcając wszystkich do udzielania pierwszej pomocy i oddawania krwi na swoim profilu na Facebooku: www.facebook.com/MDruzyna

Drużyna#M to ekipa, której członkiem staje się każdy, kto chce pomagać innym – oddając krew, ale też zachęcając Panie do badań mammograficznych, budując place zabaw, czy przekazując produkty spożywcze Bankom Żywności.

„Wysyłamy superbohaterów na urlop! Nasza kolej by pomagać!” – to główne hasło kampanii, do której można przyłączyć się także poprzez stronę: www.superbohaterowienaurlopie.pl

W ramach wspólnych działań Grupy Muszkieterów i PCK, na parkingach pod sklepami Intermarché i Bricomarché, przeprowadzonych zostanie łącznie 267 akcji zachęcających do regularnego oddawania krwi, w tym 201 połączonych z jej pobieraniem.

Nasza kampania od lat realizowana jest w okresie około wakacyjnym, ponieważ właśnie wówczas w polskich szpitalach najbardziej potrzeba krwi. Honorowe krwiodawstwo ma jednak ogromne znaczenie dla systemu opieki zdrowotnej przez cały rok – średnio co minutę potrzebny jest bowiem litr krwi. Od 2008 r., kiedy to rozpoczęliśmy organizację akcji, wspólnie z PCK zebraliśmy ponad 11 600 litrów– podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.