W jednym z przemyskich lokali typu „hot spot” znaleziono narkotyki

16 czerwca 2016

W jednym z przemyskich lokali typu „hot spot”, policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z ich sprzedaży. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego przemyskiej komendy pracowali przy sprawie obrotu narkotykami, do jakiego dochodziło w lokalu typu „hot spot”. W piątek, 10 maja, kilku śledczych przeszukało ten lokal. Funkcjonariusze ujawnili woreczki z zawartością białych kryształków i pieniądze. Łącznie zatrzymano ponad 1400 gramów narkotyków.

Przebadanie kryształków narkotesterem wykazało, że zawierają one w swoim składzie substancję wskazaną w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii jako zabronioną.

Dodatkowo funkcjonariusze Urzędu Celnego w Przemyślu potwierdzili, że salon gier hazardowych prowadzonych w tym lokalu był nielegalny.

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 20, 21 i 26 lat. Usłyszeli oni zarzut udzielania substancji psychoaktywnych, ponadto 26 -latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Prokuratura i sąd postanowiły wobec wszystkich podejrzanych zastosować policyjne dozory, zaś w przypadku 26 -latka dodatkowo poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.