Damskie torebki skusiły złodziei

2 sierpnia 2016

Pozostawione bez opieki damskie torebki skusiły złodziei. Poszkodowane utraciły dokumenty, telefony komórkowe, karty płatnicze oraz pieniądze.
W minioną niedzielę dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży damskiej torebki w jednym z przemyskich barów. Z relacji kobiety wynikało, że doszło do niej w chwili jak pozostawiła ją dosłownie na kilka sekund poza swoim wzrokiem. W ten sposób poszkodowana utraciła telefon komórkowy o wartości 520 złotych, kartę płatniczą oraz pieniądze w kwocie 120 złotych.
Kolejna kradzież torebki miała miejsce w sobotę, w kościele parafialnym w Kosienicach. Sprawca wykorzystując pozostawioną bez nadzoru na ławce torebkę zabrał z jej wnętrza telefon komórkowy o wartości 500 złotych.
Tego samego dnia, popołudniu w jednej z sal szpitala wojewódzkiego sprawca wykorzystując nieobecność kobiety wszedł i z portmonetki pozostawionej przy łóżku zabrał pieniądze w kwocie 220 złotych i dokumenty, w tym legitymację na przejazdy dla osób niepełnosprawnych.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swoich rzeczy :

• Nie pozostawiaj torebki w samochodzie na widocznym miejscu, schowaj ją pod siedzenie lub w bagażniku.

• Jeśli wybierasz się na plażę, zakupy czy bazar, lub podróżujesz autobusem pamiętaj, aby torebka była pod twoją kontrolą, zamknięta. Jeśli zabierasz większą ilość gotówki, rozdziel ją i schowaj w kilku miejscach.

• Siedząc przy stoliku w barze, na dyskotece, czy w pubie, nie zostawiaj torebki przewieszonej na oparciu krzesła, jeśli wychodzisz potańczyć lub na papierosa pozostaw torebkę pod opieką zaufanych osób.

• Uważaj co nosisz w torebce – wychodząc z domu zabieraj tylko najpotrzebniejsze rzeczy, nie zabieraj zbędnych kluczy, większej ilości gotówki, dokumentów.