Czuwaj Przemyśl nie podołał mistrzom Polski. [galeria zdjęć]

5 lutego 2017

Na mecz SRS Czuwaju Przemyśl z Vive Tauron Kielce w Hali POSiR w Przemyślu, stawił się nadkomplet publiczności. Ci którzy liczyli na ciekawe widowisko nie zawiedli się.

Spotkanie obfitowało w ładne bramki po obu stronach parkietu. Zwyciężyli goście przewagą aż 14 bramek ale Harcerze dzielnie stawiali opór, niejednokrotnie wprawiając w konsternację pewnych siebie kielczan.

Mecz rozpoczęli od prowadzenia goście po bramce Karola Bieleckiego. Przemyślanie odpowiedzieli bramką Maciej Kubisztala, który jak już to stało się tradycją wykonał w tym meczu najwięcej celnych rzutów dla Czuwaju. Pierwsza połowa meczu była dość trudna dla gospodarzy. Ciężko było przebić się przez obronę i Sławomira Szmala, jak zwykle świetnie broniącego bramki gości. Do szatni Czuwaj schodził ze stratą 11 bramek (9:18) i jednego zawodnika (w 28 minucie kontuzji lewego kolana doznał Mateusz Nowak).

Druga polowa rozpoczęła się dobrze dla Harcerzy. Nawiązali wyrównaną walkę z gośćmi i udało im się zmniejszyć straty do 8 punktów. Pierwszy kwadrans drugiej połowy meczu, to najlepszy fragment spotkania. Po jednej i drugiej stronie mieliśmy kilka pięknych akcji zakończonych bramkami. Niestety, goście przez ostatnie kilkanaście minut złapali drugi oddech i odskoczyli Czuwajowi aż na 14 bramek.

Mecz zakończył się wynikiem 40:26 dla gości a walka była dość zacięta o czym świadczy aż 9 rzutów karnych podyktowanych dla Kielc ( Czuwaj 4 rzuty karne), wiele wykluczeń po obydwu stronach i kilka żółtych kartek. Trzeba również zauważyć dobrą postawę Maxieja Kubisztala, Pawła Stołowskiego i Pawła Puszkarskiego, którzy z pomocą Tomasza Kulki i Mateusza Kroczka sprawili, że mecz był ciekawy i z pewnością nikt z kibiców nie żałuje spędzenia prawie dwóch godzin w przemyskiej Hali Sportowej.

Czuwaj:Szczepaniec, Orłowski, Sar, Kijanka – Puszkarski 5, Biernat 1, Stołowski 6, Kubik, Bajwoluk, Nowak 1, Kulka 3, Kroczek 3, Trawnicki, Kubisztal 7
Karne:2/4
Kary:12 minut (Puszkarski – 4 min., Biernat, Nowak, Kulka, Kubisztal – po 2 min.)

Vive Tauron: Szmal, Markowski – Grabowski 3, Jurecki 1, Kus 4, Bielecki 5, Bis 5, Lijewski 9, Zorman 2, Bombac 4, Djukic 7