„Ciekawi ludzie czytają dzieciom” cykl spotkań dla najmłodszych Przemyskiej Biblioteki Publicznej

29 października 2015

Przemyskie przedszkolaki dzięki cyklowi spotkań „Ciekawi ludzie czytają dzieciom” zapoznają się z różnymi zawodami. Akcję organizuje Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Przemyska Biblioteka Publiczna już po raz kolejny organizuje cykl spotkań „Ciekawi ludzie czytają dzieciom”. Akcja skierowana jest do przedszkolaków, którzy w ten sposób zapoznają się z różnymi zawodami, np.: poety, strażaka, policjanta.

Spotkania będą się odbywać co miesiąc. Z racji tego, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, po akcji dla dzieci „Zwierzęta czują” na spotkanie „Ciekawi ludzie czytają dzieciom” zaproszono weterynarza.

Ze starszakami z przedszkola Akademia Malucha oraz Kraina Odkrywców spotkał się weterynarz Marek Głubisz. Maluchy dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, z zapałem odpowiadały na pytania zadawane przez gościa. Na zakończenie spotkania wysłuchały wierszyków, takich jak „Pan Kotek był chory”.

W planach Czytelni dla Dzieci i Młodzieży jest także zorganizowanie cyklu o Japonii, poprzez współpracę z przemyskim Centrum Kultury Japońskiej.