Brave Kids kolejny raz zagoszczą w Przemyślu. Już w czerwcu

25 maja 2017

Już za miesiąc do Przemyśla przyjadą dzieci z różnych części świata. Młodzi artyści pojawią się u nas w ramach Brave Kids 2017. Cały czas poszukiwane są rodziny, które zechcą gościć ich w swoich domach.

Projekt edukacyjno-artystyczny Brave Kids w Przemyślu odbędzie się już po raz drugi. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z całego świata. Dzięki niemu młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczających trudnych warunków życiowych, mają szansę na rozwijanie swoich talentów.

W ramach tego projektu, 17 czerwca 2017 r. do Przemyśla przyjadą uzdolnione dzieci z zagranicy. Dołączy do nich grupa artystyczna z warszawskiej Pragi. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w którym połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie zamieszkają w domach polskich rodzin, które cały czas są poszukiwane.

Dzięki temu będą miały szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami – mówi Magdalena Pardel-Trefler, koordynator projektu Brave Kids w Przemyślu – Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty młodych gości w naszym kraju. Towarzyszy temu wiele wzruszających momentów. Zachęcamy wszystkich, którzy mają u siebie miejsce i trochę wolnego czasu, aby zaprosili do siebie Brave Kids. Z pewnością będzie to dla nich niezapomniane przeżycie.

Warsztaty i zajęcia artystyczne dla dziecięcych artystów oraz dzieci z rodzin goszczących odbywać się będą na Zamku Kazimierzowskim, w Centrum Kulturalnym, w Domu Kultury Kolejarza. Pokazy finałowe również będą miały miejsce na Zamku Kazimierzowskim.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może zgłosić się bezpośrednio do koordynatorki projektu:
Magdalena Pardel-Trefler
przemysl.bravekids@gmail.com
(+ 48) 601 212 577

Twarzą Brave Kids 2017 jest 12 -letnia dziewczynka z Syrii. Jest ona przykładem siły i wrażliwości, jakie posiada w sobie każdy mały człowiek na świecie. To Tahani Mohammad, która wraz z rodziną ze względu na wojnę musiała uciekać ze swojego kraju. Mimo tak trudnych doświadczeń na twarzy Tahani nie ma ani rozpaczy, ani strachu. Raczej ciekawość, co przyniesie kolejny dzień. Mimo trudnych warunków, w jakich obecnie żyje, widać w niej pogodę ducha i dobrą energię. Takie same są dzieci uczestniczące w programie Brave Kids. Silne i odważne, mimo przeciwności, którym muszą sprostać. Już w przyszłym miesiącu przybędą do Polski z różnych stron świata.

Autorką zdjęcia jest wrocławianka – Natalia Salloum.