Młodzi karatecy z Przemyśla zdobywcami złota i srebra podczas mistrzostw wojewódzkich [Galeria zdjęć]

1 czerwca 2017

W dniu 27 maja w Krośnie rozegrano XIX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Karate Dzieci i Młodzieży. Młodzi zawodnicy z Przemyśla wywalczyli złoto i srebro.

Do mistrzostw zgłoszono 267 reprezentantów z 20 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Zawodnicy rywalizowali w 41 kategoriach z podziałem na kata i kumite w grupach wagowych i wiekowych. Konkurencje przebiegały równolegle na trzech matach, a świetna organizacja turnieju szła w parze z wysokim poziomem umiejętności zaprezentowanym przez uczestników.

Przemyski Klub Karate Kyokushin, prowadzony przez sensei Ryszarda Makarę i sensei Jerzego Makarę, reprezentowało 7 zawodników startujących w konkurencji kumite (walka sportowa) odpowiednio w kategorii kadet, młodzik, junior młodszy i junior: Aleksandra Pisarska, Katarzyna Pisarska, Michał Sobolak, Michał Igielski, Michał Lisowski, Damian Pawłowski oraz Dominik Spławiński.

Po sukcesie odniesionym na Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (Przeworsk 2017) i tym razem trzech Michałów sięgnęło po najwyższe miejsca na podium, dwukrotnie zdobywając złoto i raz srebro.

Wyśmienicie spisał się Michał Igielski (uczeń 2. klasy Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu), który nie tylko obronił dwukrotnie z rzędu wywalczony tytuł wicemistrzowski, ale tym razem stanął na najwyższym podium, zdobywając tytuł mistrza Podkarpacia. W trzech kolejnych walkach pokonał przeciwników przez ippon, co w sztuce walki oznacza decyzję sędziowską o zakończeniu walki przed czasem i ogłoszeniu zwycięstwa zawodnika uzyskującego pełny punkt ( w tym przypadku dwukrotne celne uderzenie w strefę jodan, na głowę). Walka finałowa wymagała przeprowadzenia dogrywki, której zwycięzcą został Michał Igielski.

Świetny start zaliczył także Michał Lisowski (uczeń 6. klasy SP nr 4 w Przemyślu). Pokazał energiczną i skuteczną walkę, a ubiegłoroczny tytuł wicemistrza zamienił na tytuł mistrza Podkarpacia.

Walka finałowa Michała Sobolaka (ucznia 1. klasy Technikum nr 6 w Przemyślu) była również emocjonująca i wymagała aż dwóch dogrywek, aby wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie zawodnik Przemyskiego KKK zajął drugie miejsce i uzyskał tytuł wicemistrzowski.
W rankingu zawodników kyokushin karate adepci Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin plasują się na czołowych pozycjach. Odpowiednio w swojej kategorii: Michał Igielski – I miejsce, Michał Lisowski – I miejsce, Michał Sobolak – II miejsce.

Organizatorem mistrzostw był Krośnieński Klub Kyokushin Karate, a współorganizatorami Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miasta Krosna, Podkarpacki Okręgowy Związek Karate w Rzeszowie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie. Obowiązki sędziego głównego pełnił shihan Tadeusz Krygowski 5 Dan.

Fot. DwaAparaty

no images were found