Autostopowicz ukradł samochód

8 października 2015

Policjanci z Przemyśla zatrzymali autostopowicza, który ukradł samochód. To nie jedyna kradzież na koncie tego mężczyzny.

W minioną niedzielę, w Bieszczadach mężczyzna poprosił kierowcę bmw o podwiezienie do Przemyśla. W Birczy kierowca zatrzymał się i poszedł do sklepu kupić kilka rzeczy, o które poprosił go autostopowicz. Pasażer wykorzystał ten moment i odjechał samochodem.

Właściciel bmw, gdy zorientował się co się stało natychmiast zawiadomił przemyską policję. Swoje straty oszacował na ponad 16 tys. zł, w samochodzie znajdowały się dokumenty, portfel i telefon.

Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 32 -latka w jego mieszkaniu. Po kilku godzinach udało się odzyskać skradziony samochód wraz z utraconymi rzeczami.

Podczas dalszych czynności mężczyźnie postawiono kolejne zarzuty. Okazało się, że przemyślanin w warunkach recydywy przywłaszczył sobie elektronarzędzia o wartości ponad 9 tys. zł, urkadł dwa laptopy, przywłaszczył powierzony mu samochód osobowy, a sprzedając go posłużył się podrobionymi dokumentami.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował w stosunku do niego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.